تدابیر و بی تدبیریهای الکامپ 98

1398/05/04 تعداد بازدید: 7365
print
  • linkedin
  • google plus
  • facebook
  • twitter
تدابیر و بی تدبیریهای  الکامپ 98

تدابیر و بی تدبیریهای الکامپ 98

 

جمعه 28تیر98 به اتفاق همکاران تیم گلشن سرا به نمایشگاه الکامپ تهران رفته تا برداشتی هر چند مختصر و مفید را از این بازدید در کوله بار خود انباشته نمائیم . 

بطور خلاصه بازدید خود را از سالن 5 شروع کردیم.

از آنجایی که یکروز بیشتر زمان نداشتیم ، بالاجبار اکثر زما ن خود را در سالنهای 10 ، 11 ، 12 و 13 که اختصاص به استارت آپها بودگذراندیم.

اولا در بدو ورود ، با صحنه ای مواجه شدیم که به هیچ عنوان توجیه پذیر نبود ( اجبار و التزام بازدید کنندگان در ثبت مشخصات شناسایی خود )

این حربه از اون روشهای زشت و از مد افتاده در علم  بازاریابی است که شرکت اسنپ متولی آن بود ، حال پشت صحنه چه خبر است ، الله اعلم ولی روی و ظاهر صحنه نشان از بی تدبیری شدید و عدم آگاهی  متولیان نمایشگاه از علم جدید بازاریابی داشت .

و اما نمایشگاه

در بررسی استارت آپها ی موجود نکاتی را مشاهده نمودیم که بیان میدارم

Base اصلی استارت آپها تقریبا شبیه به هم بوده و متاسفانه تنوع و نوآوری در استارت آپها به چشم نمی خورد  ، اگر بخواهیم استارت آپهایی شرکت کننده در الکامپ 98 را دسته بندی کنیم شاید به سختی بتوان آنها را در دو گروه جای داد ، گروه و دسته ای که هر کدام رسته ای را مد نظر گرفته و محصولات آنها را بسیار ابتدایی و بدون تنوع به دست مصرف کننده میرساندند و دسته ای نیز در حکم واسطه ای برای معرفی دسته اول به جامعه بودند . دیگر نه خبر از تنوع و نوآوری ای و نه ایجاد تسهیلات ویژه ایبرای ورود نسل جدید به دنیای استارت آپها .

و رستوران نمایشگاه

حدود ساعت 13.30 جهت تجدید قوا به رستوران خلیج فارس رفتیم ،  سفارش خود را ثبت و وجه را واریز نمودیم و ۴۵ دقیقه در صف ایستادیم تا نوبت ما رسید ، اولا در این اثنا چند بار غذاهای مختلف تمام شد و مردم ملزم به تغییر ذائقه و یا کنسل سفارش بودند ، تا نوبت به ما رسید و سه نفر به نوبت ما ، غذای سفارش داده ما نیز به اتمام رسید و ما هم اجبارا جوجه ای سرد و بیمزه را میل نمودیم جالبتر ایجا بود که سفارش نوشیدنی هم به اتمام رسیده و به اجبار نوشابه صرف شد .

علی ایحال متولیان این نوع نمایشگاهها باید با تنظیم چک لیستی هدفمند ، استارت آپها را در مسیر حرکتی نو و علمی یاری نمایند ، در غیر اینصورت این نوع استارت آپ همچنان از نظر تعداد و کمیت افزایش یافته ولی کیفیّت آن ، سیر نزولی خود را در سالهای اینده با سرعت طی می نماید . 


 

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به مارکت پلیس گلشن سرا می باشد .
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک